Skip to content

O mnie

Nazywam się Michał i zarabiam na życie poszukiwaniem ludzi. Nie jestem detektywem ani ratownikiem, choć zdarza mi się czasem o tym zapomnieć. Przeszukuję internet w poszukiwaniu informacji o ludziach, których klienci chcieliby zatrudnić. Zdarza się, że pomagam komuś wyjść z kłopotów, choć to tylko kwestia rozmowy w odpowiednim czasie. Nie jestem marketingowcem, mimo że promuję wartościowe treści. Nie jestem również sprzedawcą, ale w rozmowach z ludźmi zdarza mi się czasem coś polecić. Właściwie to wiele ludzi myśli że jestem informatykiem. W końcu siedzę przed komputerem i coś tam sobie klikam…

Jestem rekruterem technicznym, od 2013 roku związanym z sourcingiem. Miałem przyjemność pracować już jako rekruter wewnętrzny, zewnętrzny agencyjny a obecnie od kilku lat pracuję dla firmy outsourcingowej i zajmuję tam stanowisko lidera najlepszego zespołu rekruterów ever! Jestem również psychologiem i filozofem, nie tylko na papierze, ale przede wszystkim z życiowej ciekawości.

Staram się pracować mądrze zamiast ciężko i wciąż się uczyć mimo braku czasu. Jeżeli masz podobne podejście do swojej pracy, z pewnością znajdziesz tutaj wiele interesujących materiałów. Swoją wiedzę o sourcingu zdobywam jako samouk:

  • poprzez reaserch w Google
  • poprzez samodzielne eksperymenty
  • dzięki rozmowom z innymi rekruterami
  • przez praktykę na biznesowych przypadkach (cały czas jestem aktywnym zawodowo rekruterem)

Nie jestem alfą i omegą. Jeżeli uważasz że coś można zrobić lepiej, koniecznie mi o tym napisz.

…i o blogu

Ten blog jest moim niekomercyjnym projektem dedykowanym dla polskich rekruterów zajmujących się sourcingiem. Jest to miejsce z którego regularnie możesz czerpać wiedzę, pomysły i inspiracje.

Moją misją jest podnoszenie standardów rekrutacji w Polsce poprzez edukację

Dlaczego warto go czytać?

  • bo to nie jest blog firmowy
  • bo znajdziesz tu rozwiązania Twoich problemów rekrutacyjnych
  • bo znajdziesz tu dużo instrukcji i wyjaśnień technicznych dotyczących narzędzi sourcingowych
  • bo staram się trudne rzeczy upraszczać
  • bo robię to dla Ciebie

Jeżeli chcesz się ze mną skontaktować (bo się ze mną nie zgadzasz, bo masz ciekawy pomysł, bo potrzebujesz pomocy, bo artykuł Ci się spodobał i chcesz mi o tym napisać 🙂 .itp.) skorzystaj z adresu dostępnego tutaj.

Serdecznie zapraszam do nawiązania kontaktu ze mną, ponieważ zawsze jestem chętny do rozmowy z mądrymi ludźmi.

Pozdrawiam,

Michał Łukowski